image ۲۶ بازدید فروردین, ۱۳۹۹ آخرالزمان, تصویر, تلنگر, تولید محتوا, روشنگری, علائم ظهور, مهدویت

امام علی(ع) می‌فرمایند: پیش از ظهور قائم(ع)، جهان دچار دو نوع مرگ می‌شود: مرگ سفید و سرخ. مرگ سرخ با شمشیر و مرگ سفید با طاعون است. (بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۲۱۱)

در روایت بالا برای مرگ سفید از تعبیر «بیماری طاعون» استفاده شده است؛ لازم به ذکر می‌باشد که این روایات مربوط به حدود ۱۴۰۰ سال قبل بوده و طبیعتاً، در سطح درک و فهم و شعور مردم آن زمان، از زبان ائمه معصومین نقل شده است. لذا می‌توان اینطور نتیجه‌گیری کرد که منظور از بیماری طاعون، می‌تواند همان بیماری کرونا باشد که در حال حاضر مرز تمام کشورهای جهان را درنوردیده و همه دنیا را تحت‌الشعاع خود قرار داده است. همچنین می‌بینیم که در حین خاکسپاری جسد افراد کرونایی، اطـراف قـبـر را کامـلاً با آهـک پوشـش می‌دهند کـه بـه خـوبـی معنی رنـگ سـفـیـد را نمایـان می‌ســازد.

در روایت بالا برای تبیین مرگ سرخ از کلمه شمشیر استفاده شده است که بیانگر جنگ و خونریزی بوده و سال‌ها است که مصداق آن را در کشورهایی از جمله فلسطین، لبنان، یمن، سوریه، هند و… می‌بینیم و همچنین شاهد کشتارهای بی‌رحمانه و جنایات بی‌سابقه‌ای هستیم که کمتر نگاهی متوجه این ظلم عظیم دولت‌های زورگو و ستمگر زمان شده است. کاملا واضح و شفاف است که این مرگ همراه با خونریزی بوده که مصداق همان رنگ سرخ است.

دانلود پوستر با کیفیت اصلی
اشتراک گذاری :
برچسب ها