111 بازدید مرداد, ۱۳۹۸ روشنگری, شبهات, قرآن و عترت

می‌گویند:« مذهب دست و پا گیر است و مانع پیشرفت می شود و غرب هم از زمانی که مذهب را کنار گذاشته این قدر پیشرفت کرده و این همه تکنولوژی پیشرفته در اختیار دارد؛ در مقابل، عربستان مسلمان است(!!) و شما مثلا یک گوشی تلفن همراهِ با کیفیت که تولید عربستان باشد نمی بینید.»

 اولاً که جهش علمی ما در زمینه های مختلف از زمان انقلاب بی نظیر بوده و این را دنیا دارد اذعان می‌کند.

ثانیاً اگر این طور که می گویند باشد، دانشمندان و نخبه های هسته ای ما نباید امثال «شهید احمدی روشن» ها می بودند و به جای آنها دانشمندان ما باید چند تن از اَلوات می بودند! هم چنین فناوری موشکی ما نباید در اختیار نیروهای مخلص سپاه می بود و چند گُنده لات باید به آن دست می یافتند!

سوماً عربستان مسلمان است؟ شما عربستان را مسلمان می دانید؟ آنها که با پول یهود به دست خودشان مسلمان می‌کشند؛ در حالی که اگر مسلمان می بودند، دشمن ترین آنها باید یهود می بود (وَ لَتَجِدَنَّ اَشَدَّ النّاسِ عَداوَهً لِلذینَ آمَنُوا الیَهود وَ الَذینَ اَشرَکُوا: آیه ۸۲ سوره مائده)

چهارم این که وقتی ما دین داشتیم و غرب نداشت، آنها پشیزی از علم نداشتند. ۶۰۰ سال قبل از این که آن ها گالیله را مجبور به توبه در کلیسا کنند (چون گفته بود زمین ثابت نیست و به دور خورشید می‌گردد) یعنی در سال ۴۷۱، دانشمند ما مدار چرخش زمین به دور خورشید را تا پنج رقم اعشار در مبنای ۶۰ حساب کرده بود و بعد از آن نیز تقویم شمسی را حساب کردیم.

گذشته از همه این ها، خود خداوند بارها بر ارزش علم تاکید نموده و یادآور شده که: «قُل هَل یَستَوِی الَذینَ یَعلَمونَ وَ الَذینَ لایَعلَمونَ: بگو آیا دانایان با نادانان مساوی‌اند؟ (آیه ۹ سوره زمر)». جالب است بدانید در قرآن‌کریم واژه‌ی علم و مشتقات اسمی و فعلی آن حدود ۷۷۵ مرتبه در آیات به‌کار رفته است (به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن ایکنا).

و نکته آخر این که مذهب ما همان مذهبی است که از زبان پیامبرش نقل است: «اَنَا مَدینَهُ العِلمِ وَ عَلیٌ بابُها».
مذهب ما مذهب امام علی (علیه السلام) است که فرمودند: «سَلونی قَبلَ اَن تَفقِدونی». (که دانشمندی مسیحی با حسرت می گوید کاش ما آن زمان بودیم و سوالات مان را از حضرت می‌پرسیدیم.)
مذهب ما مذهب امام صادق (علیه السلام) است که وقتی هنوز «دانشگاه» در جهان معنا نداشت، ایشان ۴۵۰۰ شاگرد در رشته‌های مختلف داشتند.
 مذهب ما مذهب امام جواد (علیه السلام) است که در هشت سالگی، سی مناظره داشتند که در پایان هر یک از آن ها، ۸۰ دانشمندِ آن زمان با دهانِ باز از جلسه خارج می شدند.

عجیب است که چه طور چنین مذهبی به گمان بعضی‌ها دست و پاگیر می‌آید و مانع پیشرفت‌هایشان می‌شود!!

۰
اشتراک گذاری :
برچسب ها