image ۱۷۱ بازدید بهمن, ۱۳۹۹ تلنگر, روشنگری, عفاف و حجاب, نکته اخلاقی

 

لطفا بدون حسّاسیّت و به‌دور از هرگونه منطق و تفکّر و عقلانیّت بخوانید!

ماسک زدن اجباری؛ خلاف آزادی زنان!

این روزها خانم‌های زیادی را می‌بینیم که ماسک زده‌اند. هیچ کدام‌شان نه از نفس‌گیر بودن ماسک در این هوای گرم گله می‌کنند، نه می‌گویند «دست‌وپاگیره و برام محدودیّت میاره» و نه می‌نالند از این که ماسک، زشت‌شان کرده است!

جالب است که همین افراد اگر ببینند کسی ماسک نزده، نمی‌گویند که «آزاد است و باید به انتخاب هرکس احترام گذاشت»؛ بلکه از این بی‌دقّتیِ او که سلامت بقیّه را به خطر می‌اندازد، شاکی می‌شوند و در بسیاری از موارد، کار به جایی می‌رسد که برای این قبیل افراد (که عامدانه یا از روی ناآگاهی، نسبت به سلامت (جسمانی) خود و بقیّه‌ی افراد جامعه بی‌توجه‌اند)، قانون وضع می‌کنند و یا گاهی حتّی حاضر می‌شوند از جیب خودشان، برای آن‌ها ماسک و سایر اقلام بهداشتی تهیّه کنند و سعی کنند با هدیه دادن این اقلام به این افراد، آن‌ها را از اشتباه خود و پیامدهای منفی کارشان آگاه کنند.

این گروه از افراد، حکمت استفاده از ماسک را به خوبی با گوشت و پوست‌شان حس کرده‌اند و حاضر شده‌اند همه‌ی این (به اصطلاح) محدودیّت‌های ماسک را در ازای حفظ سلامتی خود و دیگران، به جان و دل بخرند امّا نوبت به حجاب و چادر که می‌رسد …!!!

کاش برای سخنان خداوند هم به اندازه‌ی توصیه‌های پزشکان (که پیوسته با «پروتکل»های جدید جایگزین می‌شوند) ارزش قائل بودیم و به درستیِ آن‌ها ایمان داشتیم و مطمئن بودیم که خداوند بیش از هر کس دیگر، حواسش به سلامت جسم و روح ما هست!

#آزادی_زنان

#نه_به_حجاب_اجباری

#نه_به_ماسک_اجباری

اشتراک گذاری :
برچسب ها