۴۳۳ بازدید مهر, ۱۳۹۷ اخبار مؤسسه, تصویر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مؤسسه فرهنگی مذهبی رویین دژ در شهریور ماه سال جاری، تصمیم به جمع آوری کمک‌های مردمی برای کمک به دانش آموزان کم بضاعت جهت تهیه لوازم‌التحریر مورد نیازشان در طول سال تحصیلی گرفت. بدین منظور جعبه‌هایی در اکثر لوازم‌التحریرهای شهرستان کاشمر با عنوان «کمک به دانش آموزان کم بضاعت» تعبیه شد و فروشنده مغازه در جریان ساز و کار این امر خیر قرار گرفت. روال کار بدین صورت بود که مردم عزیز در کنار خرید لوازم‌التحریر مورد نیاز خود، یک یا چند قلم کالا خریداری کرده و در داخل جعبه ذکر شده قرار می‌دادند. علاوه بر این یک شماره کارت جهت واریز کمک‌های نقدی اعلام شده بود. سرانجام اعضای مؤسسه رویین دژ پیش از شروع سال تحصیلی، تمامی جعبه‌ها را از لوازم‌التحریرها جمع‌آوری کردند و با کمک‌های نقدی مردم، چندین قلم کالا خریداری کرده و آماده هدیه دادن به دانش‌آموزان کم بضاعت شدند.

 

در این امر خیر، مبلغ ۷۰۰/۰۰۰ تومان به صورت نقدی، تعدادی لوازم‌التحریر و همچنین مبلغ ۲۰۰/۰۰۰ تومان جهت اهدای «کتاب گلپوش» با موضوع عفاف و حجاب به کودکانی که به سن تکلیف رسیده‌اند جمع‌آوری شد . در نهایت‌ تعداد ۶۰ بسته لوازم‌التحریر آماده شد که ۳۰ بسته آن مخصوص دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و ۳۰ بسته دیگر آن مخصوص دانش‌آموزان مقطع راهنمایی بسته بندی شد. ارزش مالی هر یک از این بسته‌ها، مبلغ ۲۰/۰۰۰ تومان بوده و شامل اقلام زیر می‌باشند:

*دفتر ۴۰ برگ*
*دفتر ۶۰ برگ*
*دفتر ۸۰ برگ*
*دفتر نقاشی*
*دفتر زبان*
*کتاب گلپوش*
*دو خودکار*
*مداد*
*پاک کن*
*تراش*
*خط کش*

لازم به ذکر است مبلغ ۲۰۰/۰۰۰ تومان جهت اهدای کتاب گلپوش، جدای از کمک‌های مالی مردم عزیز بوده و صرف یک کار فرهنگی از عزیزان دلسوز جمع‌آوری شده است. همچنین فاکتور خرید لوازم‌التحریر با کمک‌های مالی مردم عزیز در تصاویر بالا موجود بوده که لازم به ذکر است این خرید در دو مرحله صورت گرفته؛ یک بار ۵۴۰/۰۰۰ تومان که فاکتور آن در بالا موجود است و باری دیگر ۱۶۰/۰۰۰ تومان که فاکتوری گرفته نشده است. ان‌شاءالله این امر کوچک، فرهنگ کمک به مردم محروم و نیازمند را، بیش از پیش در جامعه ما رونق داده و مرهمی هرچند اندک برای دل امام غریبمان بوده باشد. در این بین از تمامی عزیزانی که در این امر خیر ما را یاری کرده‌اند، کمال تشکر و قدردانی را داریم و آرزومندیم با ظهور امام زمان(عج)، آنان را در زمره یاران باوفای ایشان ببینیم…

اشتراک گذاری :
برچسب ها