image ۵۶۹ بازدید شهریور, ۱۳۹۷ مناسبتی

“شهادت”، چراغ راه بشریت است اما پس از این مرتبه از ایمان مرحله‌ای وجود دارد که آن را “اسارت” می‌نامند و با توجه به جهاد قافله سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، بدون شک باید حضرت زینب (س) را اسطوره اسارت دانست.

انقلاب اسلامی، دستاورد مبارزه مردمانی است که از جان، مال و زندگی‌شان گذشتند و هشت سال دفاع مقدس، سند گرانبهای این فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌ها است.

به احترام اسیران جنگی و مفقودان آن، روز یازدهم محرم هر سال را که همزمان با مصیبت دردناک اسارت اهل بیت پیامبر است، «روز تجلیل از اسرا و مفقودان» نامگذاری کرده‌اند. بزرگ و پاینده باد نام اسیران آزاده و شهیدان گمنام بی‌قرار که نشان آنها در بی‌نشانی شان است.

آن اسیران آزادمردی که با پیروی از کاروان اسیران عاشورا، در اسارت آزادگی آفریدند و دشمن ریاکار را رسوا ساختند… آنان که پس از نبردی جانانه و دلاورمردانه، بر مصیبت‌های اسارت صبر کردند و اسارتگاه های دشمن را به دانشگاه های تربیت انسان های مجاهد و آزاده تبدیل کردند.

مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از خانواده های شهدا، مفقودین و اسرا (۱۳۶۸/۵/۲۳) در باب اهمیت این روز چنین می فرمایند:
«اسرای ما از آن کسانی هستند که نام شان در تاریخ انقلاب و ایران جاودانه خواهد ماند؛ برای این که در بدترین شرایط، عزت اسلام و کشور و انقلاب را حفظ کردند و تسلیم دشمن و دچار شکستگی درونی نشدند.»

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

اشتراک گذاری :
برچسب ها