۱۷۷ بازدید مرداد, ۱۳۹۸ تلنگر, خانواده, مناسبتی

امروز سالروز آسمانی‌ترین ازدواج است و سالگرد ازدواج دو نور عالم، رخداد عظیمی است که به تعبیر امام خمینی (ره) اشاعه نور این خانواده، عالم را روشن کرده است.

بد نیست به این بهانه، کمی با خود بیندیشیم که چرا هر وقت مطلع می‌شویم کسی از آشنایان می‌خواهد ازدواج کند و احیانا در تهیه جهیزیه مشکل دارد، فراخوان می‌دهیم و به روش‌های گوناگون از دیگران می‌خواهیم هر طور شده سهمی در این امر خیر داشته باشند تا مبادا قلمی از جهیزیه کم باشد یا آن برندِ مطلوب و دلخواهِ عروس و داماد را نداشته باشد اما قبل از همه این‌ها غافلیم از این که با وجود این که نتوانستیم پسران‌مان را علوی و دختران‌مان را فاطمی تربیت کنیم و مردانگی و غیرت و ناموس‌داری حضرت علی(ع) را به پسران، و حجاب و حیا و عفاف حضرت زهرا(س) را به دختران‌مان بیاموزیم، از آن‌ها توقع داریم در نبرد با سختی‌ها و مشکلات زندگی، امید خود را از دست ندهند و بکوشند در کنار هم زندگی موفقی داشته باشند؟!
خوب نتیجه این می‌شود که در اولین موقعیت دشواری که زندگی بر طبق مراد هر یک از زن و مرد پیش نرود، بلافاصله قید زندگی مشترک را زده و دم از جدایی می‌زنند. آن وقت هر یک از این اقلام جهیزیه که به زحمت از گوشه و کنار و با نیت خیر دیگران جمع شده، کارایی خاصی در آن زندگی نخواهد داشت و مشکلی را حل نخواهد کرد…

پس بیایید اولویت ها را دوباره برای خود از اول بچینیم.

اشتراک گذاری :
برچسب ها